Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odkazy

Rodiče a fotbal

rodiče si často myslí, že výchově své ratolesti rozumí ve všech směrech a snaží se ovlivňovat vývoj mladého fotbalového talentu. Často se jedná o velkou komplikaci, která dítěti neprospívá. Anglie a Nizozemsko jsou země, kde se zavazují k dodržování pravidel, která musí respektovat. Jake jsou jeho hlavní body?

1. Nekřičte

I zápasy malých dětí bývají někdy vinou rodičů plné vulgarit. Otcové se neudrží a nadávají svým dětem nebo rozhodčím, jsou případy, kdy se mezi sebou rodiče poperou. Výsledek obvykle bývá ten, že se dítě chová podobně jako rodič... Proto je důležité, aby si trenér hned na začátku přípravy se všemi hned vyjasnil pravidla koučinku. Ideálem je, že rodič pozitivně fandí a neradí, jak má jeho dítě hrát.

2.Spolupracujte s trenérem

Rodič má u dítěte velkou autoritu a měl by potomka vyslechnout a občas mu něco poradit. Nemělo by to ale být v průběhu utkání, ani by to nemělo jít proti trenérovi. Pokud se rodiči něco nelíbí, měl by to s koučem probrat. On by mu měl vysvětlit, proč to tak dělá. U malých dětí totiž není důležitý výsledek, ale hra. I když se prohrává, nemusí to znamenat, že je špatný trenér.

3.Pomáhejte

Pokud má rodič snahu se do dění kolem fotbalu nějak zapojit, je to skvělá zpráva. Vždy by si, ale měl uvědomit,že není trenér. Pokud chce být součástí zápasu, může dělat vedoucího mužstva, pokladníka, natáčet během zápasu video, nebo dělat rozhodčího. Pokud se tímto způsobem do zápasů zapojit nechce, ať do průběhu hry nijak nezasahuje.